Децентралізація в Україні: обговорення реалізації реформи з представниками органів місцевого самоврядування та громадських організацій у Івано-Франківській області

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ – ІНФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ «ФУНКЦІОНАЛЬНА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В УКРАЇНІ», м. Івано-Франківськ, 08 та 09 жовтня 2015 року
01.10.2015
Панельна дискусія та тренінг 8 та 9 жовтня 2015 року у Івано-Франківській області
13.10.2015

Децентралізація в Україні: обговорення реалізації реформи з представниками органів місцевого самоврядування та громадських організацій у Івано-Франківській області

08 жовтня 2015 року в м. Івано-Франківськ в рамках проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» та у співпраці з Швейцарсько-українським проектом DESPRO, відбулась панельна дискусія – регіональна інформаційна зустріч «Функціональна Децентралізація в Україні» за участю представників громад та органів місцевого самоврядування, працівників і членів громадських організацій та представників громад Івано-Франківської області, експертів Офісу Реформ, громадських діячів регіону.

Захід було розпочато у форматі „Відкритий мікрофон”, де учасники ставили запитання та висловлювали свій досвід реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні. Модератором заходу виступила відома телеведуча пані Ганна Безулик. Було обговорено практику застосування законодавства про об’єднання громад та презентовано проект ЄС, який спільно з місцевими громадськими організаціями сприяє реалізації «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні», та прискоренню процесів децентралізації влади в Україні.

Також, після завершення панельної дискусії – регіональної інформаційної зустрічі для представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій Івано-Франківської області 08 та 09 жовтня було організовано навчальний курс «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад». В рамках дводенного навчання учасниками було опрацьовано сім модульних тем, серед них: «Загальні підходи побудови публічної влади»; «Першочергові кроки у об’єднаних громадах»; «Бюджетна децентралізація», «Інструменти та фінансові ресурси для територіального розвитку» та інші.

За результатами навчального курсу було вручено сертифікати про успішне проходження навчання.

Керівник стратегічної групи з питань децентралізації, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства та провідний тренер даного курсу – Анатолій Ткачук зазначив, що варто проявляти власну відповідальність за своє майбутнє, щоб забезпечити для своєї громади покращену інфраструктуру та стабільність розвитку свого краю в майбутньому.

Керівник проекту Андрій Гінкул в свою чергу додав, що об’єднавши зусилля неурядових організацій, громад та органів влади на місцях, українських та міжнародних експертів, залучивши грантову підтримку від Європейського Союзу, команда проекту працює над підтримкою процесу децентралізації влади, підвищенням інституційної спроможності громад та формуванням ефективної місцевої влади.

Зауважимо, що аналогічні інформаційні зустрічі та навчальні курси вже пройшли у Київській, Львівській, Одеській, Луганській та Донецькій областях.

За додатковою інформацією просимо звертатись до менеджера проекту – Лесі Ладогубец:
тел/факс.: + 38 044 2537236, моб. +38 050 2944442 або по е-mail: project@csi.org.ua

press release_ukr_08_10_15