Децентралізація в Україні: обговорення та практична підготовка до проведення реформи представників громад та органів місцевого самоврядування у Луганській області 22 вересня 2015, м. Сєвєродонецьк

Про місцевих грантерів проекту
19.09.2015
Децентралізація в Україні: обговорення та практична підготовка до проведення реформи представників громад та органів місцевого самоврядування у Донецькій області 24 вересня 2015, м. Краматорськ
29.09.2015

Децентралізація в Україні: обговорення та практична підготовка до проведення реформи представників громад та органів місцевого самоврядування у Луганській області 22 вересня 2015, м. Сєвєродонецьк

EU-Header

22 вересня 2015 року в м. Сєвєродонецьк у малому залі Міського палацу культури, в рамках проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», відбулась інформаційна зустріч «Функціональна Децентралізація в Україні» для представників органів місцевого самоврядування та працівників і членів громадських організацій Луганської області.

В рамках заходу було обговорено практику застосування законодавства про об’єднання громад та презентовано проект ЄС, який на практиці сприятиме реалізації «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні», та прискоренню процесів децентралізації влади в Україні.

Захід було розпочато у форматі „Відкритий мікрофон”, де учасники інформаційної зустрічі висловили свої бачення реформи місцевого самоврядування в Україні, та роль громади і громадян в процесі децентралізації влади.

Формат проведення зустрічі забезпечив активний обмін думками з аудиторією щодо актуальних питань процесів реформування місцевого самоврядування та децентралізації в Україні; обговорення найактуальніших питань, щодо майбутнього законодавчого врегулювання адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Під час панельної дискусії експертами коротко були презентовані основні засади і принципи, що лягли в основу законопроектів щодо реформування місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та децентралізації влади. Разом з експертами, учасники спробували дійти до причин нагальних проблем громад та згенерувати рішення, що дозволять громадам та регіону стати на шлях реформування вже сьогодні.

Також, після завершення інформаційної зустрічі для представників громадський організацій Луганської області 22 та 23 вересня було організовано навчальний курс «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад». В рамках дводенного навчання учасниками було опрацьовано сім модульних тем, серед них: «Загальні підходи побудови публічної влади»; «Першочергові кроки у об’єднаних громадах»; «Бюджетна децентралізація», «Інструменти та фінансові ресурси для територіального розвитку» та інші.

За результатами навчального курсу було вручено сертифікати про успішне проходження навчання.

Керівник стратегічної групи з питань децентралізації, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства та провідний тренер даного курсу – Анатолій Ткачук зазначив, що варто проявляти власну відповідальність за своє майбутнє, щоб забезпечити для своєї громади покращену інфраструктуру та стабільність розвитку свого краю в майбутньому.

Керівник проекту Андрій Гінкул в свою чергу додав, що об’єднавши зусилля неурядових організацій, громад та органів влади на місцях, українських та міжнародних експертів, залучивши грантову підтримку від Європейського Союзу, команда проекту працює над підтримкою процесу децентралізації влади, розширенням повноважень громад та формуванням ефективної публічної влади.

Варто зазначити, що учасники обох заходів підкреслили, що розділяють думки експертів про те, що децентралізація влади сьогодні – забезпечення розвитку громад та регіонів вже завтра!

Зауважимо, що аналогічні інформаційні зустрічі та навчальні курси вже пройшли у Київській, Львівській, Одеській областях. У решті пілотних регіонах проекту, а саме у Івано-Франківському та Донецькому, заходи відбудуться до кінця цього року.

За додатковою інформацією звертатись до менеджера проекту – Лесі Ладогубець за:

 тел/факс.: + 38 044 2537236, моб. +38 050 2944442 або по е-mail:: project@csi.org.ua.

 

EU-Footer копия